КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» прибирає опале листя у Харкові

Прибирання листя у Харкові ведеться екологічним та ефективним способом. Двірники збирають листя в великі купи у дворах та парках, а подальше їх вивезення здійснюється працівниками КП «КВПВ». Зараз у кожному районі міста створені силосні ями, куди і звозиться все опале листя, окремо від побутових відходів. Опале листя в таких ямах герметично засипається і воно перероблюється природним шляхом.
– Цього року ми плануємо вивезти близько 88 тисяч кубометрів опалого листя. Вже 33 тисячі кубометрів вивезено, і щодня вивозиться близько 1,9 тисячі. Під вивезення одного тільки опалого листя виділяється близько 40 сміттєвозів, а також самоскиди, навантажувачі – техніка, яка може бути задіяна для такого виду робіт, – повідомив заступник директора підприємства Артем Семикопенко.
Слід зазначити, що цього року збирання опалого листя ведеться по-новому. Щоб полегшити роботу двірників та прискорити процес вивезення опалого листя КП «КВПВ», залучає невеликі фронтальні автонавантажувачі. Якщо раніше навантаження одного сміттєвозу вручну проводилося двірниками протягом трьох годин, то зараз це займає близько години.
– Ми вирішили допомогти КП «Харківблагоустрій» механізованим шляхом прибрати опале листя. Фізичну працю двірників ми мінімізуємо, оскільки техніка набагато швидше виконує цю роботу. Додаткове навантаження, яке взяло на себе наше підприємство, велике. Обсяг опалого листя, що вивозиться за сезон, порівняємо з обсягом вивезення побутових відходів за півтора-два місяці, проте ми з цим справляємося, – повідомив директор “КВПВ” Олексій Артикуленко.
Складнощі, з якими стикаються працівники підприємства критичної інфраструктури – під’їзд до опалого листя, яке часто ускладнюється через хаотичне паркування мешканцями міста особистого автотранспорту.
– Тому велике прохання до харків’ян – здійснювати паркування власного автотранспорту на відстані не ближче, ніж 10 метрів до контейнерів для збирання побутових відходів чи куп опалого листя, щоб техніка мала вільний під’їзд та можливість навести чистоту у вашому дворі, – зазначив Олексій Артикуленко.
Останнім часом Харків знову почали періодично обстрілювати. В цьому випадку працівники підприємства вимушено припиняють роботу. На період обстрілу чи повітряної тривоги вони йдуть до сховищ, а потім знову повертаються до роботи та продовжують наводити чистоту у нашому місті.
Прибирання опалого листя буде продовжуватися і в листопаді – доти, поки не буде прибрано все опале листя і не випаде сніг.
КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» спеціалізоване підприємство критичної інфраструктури Харкова з питань збирання, перевезення (вивезення) побутових відходів. Директор підприємства- Артикуленко Олексій Вікторович.

Контакти для ЗМІ:
Клочко Світлана Олексіївна, головний юрисконсульт, тел. 725-21-55, 725-21-51
Мірошниченко Сергій Дмитрович, прес-секретар, тел.067-317-06-37

Сайт https://musor.kharkov.ua/news/
facebook – “KVВO Kharkiv Комплекс з вивозу побутових відходів”
https://www.facebook.com/musor.kharkov
YouTube – “KVВO Kharkiv”
https://www.youtube.com/channel/UCl7QojsuaE5DI_pKwsnvs-g/featured