КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» попереджає підприємців про адміністративну відповідальність за несанкціонований викид побутових відходів

Коли харків’яни почали повертатися додому та відновили свою підприємницьку діяльність у КП «КВПВ» виникла проблема пов’язана з тим, що приватні підприємці та організації, не укладаючи договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами, здійснюють діяльність і викидають свої виробничі відходи до контейнерів-бункерів встановлених та призначених для збирання побутових відходів звичайних городян.

– Страждають перш за все ті харків’яни, які мешкають у приватному секторі, оскільки вивезення побутових відходів регламентоване і вивозиться за графіком залежно від обсягу ТПВ. В результаті виходить, що послуги з вивезення побутових відходів оплачують лише мешканці приватних будинків, а по факту контейнери переповнюють своїми виробничими відходами підприємці. Споживачі наших послуг скаржаться через це, та постає питання чому вони повинні платити ще й за підприємців, – повідомив директор КП «КВПВ» Олексій Артикуленко.

Слід зазначити, що під час об’їзду та візуального огляду міста така ситуація спостерігалася по вулиці Камишева. За словами мешканців мікрорайону, комерсанти звалюють у контейнер-бункер залишки свого виробництва: швейного, деревообробного, м’ясопереробного та іншого. При цьому несанкціоноване викидання побутових відходів роблять комерсанти не тільки з цієї вулиці, а й з прилеглих вулиць та районів. Крім утворення несанкціонованих звалищ навколо контейнерів-бункерів відчувається поганий запах і виникає небезпека виникнення пожеж.

За словами директора КП «КВПВ», така ситуація є не лише по вулиці Камишева, яку було оглянуто 16 та додатково 17 листопада разом з працівниками Адміністрації Салтівського району Харківської міської ради, а й по всьому місту. Найчастіше утворені несанкціоновані звалища спостерігаються у Салтівському, Новобаварському та Немишлянському районах.

– Підприємство намагається прибирати ці побутові відходи, але це потребує додаткових фінансових витрат, оскільки збільшується кількість виїздів спецавтотранспорту та витрат паливо-мастильних матеріалів. Тепер, для контролю за санітарним станом та благоустрою території приватного сектору м. Харкова, ми будемо залучати інспекцію з благоустрою КП «Благоустрій» м. Харкова», яка має право складати протоколи про адміністративні правопорушення у разі виявлення порушень законодавства у сфері благоустрою за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Статтею 152 КУпАП передбачена адміністративні відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу для громадян у розмірі 1360,00 грн, а для посадових осіб та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності — 1700,00 гривень. Підприємцям я пропоную дбати не лише про себе, а й про оточуючих, і укладати договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами з виконавцями, у тому числі й з нами, та своєчасно оплачувати надані послуги. – повідомив Олексій Артикуленко.

На фото – несанкціоновані звалища за адресами: вул. Челюскінців, 5б (відходи швейного виробництва), вул. Удовиченко, 166 (будівельне сміття), вул. Барнаульська, 55 (відходи СТО), що виникли з вини підприємців.

Раніше повідомлялося, що для мешканців приватного сектору міста Харкова, на так званих «червоних лініях», продовжується встановлення контейнерів для збирання побутових відходів.

КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» спеціалізоване підприємство критичної інфраструктури Харкова з питань збирання, перевезення (вивезення) побутових відходів. Директор підприємства- Артикуленко Олексій Вікторович.
 
Контакти для ЗМІ:
Клочко Світлана Олексіївна, головний юрисконсульт, тел. 725-21-55, 725-21-51
Мірошниченко Сергій Дмитрович, прес-секретар, тел. 067-317-06-37
 
Сайт https://musor.kharkov.ua/news/
 
facebook – “KVВO Kharkiv Комплекс з вивозу побутових відходів”
https://www.facebook.com/musor.kharkov
 
YouTube – “KVВO Kharkiv”
https://www.youtube.com/channel/UCl7QojsuaE5DI_pKwsnvs-g/featured