Довгий шлях додому. Працівники КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» повертаються з окупації

Початок війни застав більшість працівників КП «КВПВ» в Харкові та в Харківській області. Практично всі працівники підприємства, забезпечивши безпеку своїх сімей, повернулися до роботи. Комусь це вдалося швидко, а у когось шлях додому зайняв тривалий час.

Серед них водій автоколони №1 КП «КВПВ» Іван Шаповал.

Рано-вранці 24 лютого, коли Харків почали обстрілювати, він перебував на маршруті. Швидко закінчив роботу та вирушив в с. Руські Тишки, де його чекала родина – дружина, маленька 6-річна дитина та мама. Селище було окуповане російськими військами майже одразу, у зв’язку з цим вже не було можливості виїхати до Харкова. І. Шаповал пройшов зі своєю родиною всі жахи окупації. Спочатку ховалися від обстрілів в підвалі, а потім, разом із сім’єю був вимушений виїхати у невідомість, в країну агресора. Спочатку вони прибули до м. Білгород, потім були змушені проїхати півтори тисячі кілометрів щоб добратися до м. Івангород, в надії звідти виїхати до Європи.

– Їхати через Росію було справжнім пеклом. За нами велося стеження, постійно перевіряли, фотографували, але ми все одно змогли виїхати, – згадує Іван.

Російський прикордонний пост в м. Івангород межує з Нарвою (Естонія), і сім’ї дивом вдалося його перейти. З Естонії вони вирушили до Німеччини де сім’я пробула кілька місяців, але у Європі таки не залишилася. Як виявилась можливість одразу повернулися до рідної України.

– У Європі було дуже хороше ставлення до нас, до українців. Люди допомагали протягом всього часу нашого перебування у Німечинні. Але вдома все одно краще! Тут є робота, та щось вдалося зберегти з майна, – пояснив Іван.

Приватний будинок водія КП «КВПВ» в с. Руських Тишках, яке вже звільнили наші війська, повністю зруйнований, але І. Шаповал не втрачає оптимізму.

– В Україні зараз мені набагато легше, я відчуваю підтримку товаришів, – зазначив Іван.

В даний час І. Шаповал, який нещодавно повернувся до роботи, працює на одному із найскладніших маршрутів підприємства – на Північній Салтівці.

Наше підприємство працює та чекає на повернення до роботи кожного нашого працівника, який знаходився в окупованому місті чи був змушений виїхати за кордон – зазначив директор КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» Олексій Артикуленко

Фото — Василь Голосний.

КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» спеціалізоване підприємство критичної інфраструктури Харкова з питань збирання, перевезення (вивезення) побутових відходів. Директор підприємства – Артикуленко Олексій Вікторович.

Контакти для ЗМІ:
Клочко Світлана Олексіївна, головний юрисконсульт, тел. 725-21-55, 725-21-51
Мірошниченко Сергій Дмитрович, прес-секретар директора КП, тел. 067-317-06-37

Сайт https://musor.kharkov.ua/news/

facebook – “KVВO Kharkiv Комплекс з вивозу побутових відходів”
https://www.facebook.com/musor.kharkov

YouTube – “KVВO Kharkiv”
https://www.youtube.com/channel/UCl7QojsuaE5DI_pKwsnvs-g/featured