Комунальники Харкова активізували боротьбу зі стихійними звалищами та порушниками екологічної безпеки.

З початку війни комунальні служби міста самовіддано підтримували і продовжують підтримувати належний екологічний стан міста Харкова, незважаючи на регулярні обстріли та небезпеку. Харків’яни повертаються додому, починають відновлювати свою роботу підприємці, але разом з цим  виникла проблема – у місті зросла кількість стихійних звалищ, які утворюються за рахунок викиду виробничих відходів та побутових відходів в місцях, не призначених для цього.

 

24 травня керівники Комунального підприємства «Комплекс з вивозу побутових відходів», Комунального підприємства «Муніципальна компанія поводження з відходами», та заступник голови Адміністрації Індустріального району з питань житлово-комунального господарства разом із журналістами виїхали на місце одного з таких звалищ на вул. Михайла Водяного, 78.

 

– Про несанкційне звалище нам повідомили місцеві жителі. Зазначу, що раніше на цьому місці вже було утворено сміттєзвалище, яке 15 травня було ліквідоване, 20 травня нашим підприємством було розміщено контейнер- бункер для збирання великогабаритних відходів, але протягом останніх 5 днів на цьому місці знову утворилося стихійне звалище, – повідомив директор КП “КВПВ” Олексій Артикуленко.

 

За словами О. Артикуленка, з початку року комунальники проводили аналогічні рейди в усіх районах міста  Харкова,  стихійні звалища було ліквідовано, правопорушників – знайдено, щодо них складено адміністративні протоколи та накладено штрафні санкції від 340 до 1700 гривень.

 

– Ми звертаємось до харків’ян із проханням активніше надавати допомогу комунальникам у запобіганні утворення таких незаконних сміттєзвалищ. Громадяни, яким не байдужі чистота та екологічний стан міста, в якому вони живуть, можуть робити фото- та відеофіксацію таких випадків та через офіційні сайти наших підприємств, соціальні мережі, телефоном своєчасно повідомляти про факти незаконного викиду побутових відходів, для подальшого прийняття нами відповідних заходів – зазначив директор КП  “МКПВ” Юрій Суярко.

 

За словами Ю. Суярка, щомісяця комунальні підприємства витрачають на ліквідацію стихійних звалищ близько 300 тисяч гривень.

 

Після того, як підприємства отримують повідомлення про утворення сміттєзвалища, вся інформація передається до інспекції, яка виїжджає на місце за вказаною адресою та складає відповідний акт. В подальшому всі матеріали передаються до поліції для пошуку та встановлення осіб, потім правоохоронці притягують їх до адміністративної відповідальності.

 

За словами начальників відділів контролю КП”КВПВ” та КП”МКПВ” Андрія Пісклова та Дмитра Скребцова, посадові обов’язки яких включають в себе  здійснення контролю за санітарним станом та благоустроєм міста, більша частина порушників, які незаконно викидають побутові відходи, встановлюється правоохоронними органами та притягується до відповідальності. Для цього використовуються дані відео- та фотозйомки, опитування місцевих жителів, повідомлення самих громадян. Для уникнення громадянами та підприємцями порушення Правил благоустрою міста Харкова та штрафних санкцій,  всім необхідно викидати побутові місця в контейнери для їх збирання, а підприємці  зобов’язані укладати з КП «КВПВ» договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами.

 

– У цьому мікрорайоні є місця, куди нашим підприємством встановлюються контейнери – бункери, в які викидають великогабаритні відходи. Всі мешканці знають графік вивезення побутових відходів і повинні його дотримуватися, – повідомив заступник директора КП”КВПВ” з організаційних питань Артем Семикопенко.

 

– Факт утворення таких сміттєзвалищ знаходиться в площині самосвідомості громадян, які не бажають дбати про екологічну безпеку свого міста. У нашому Індустріальному районі небагато місць, де можуть утворюватися такі стихійні звалища. Мешканці самі зацікавлені, щоб їх зовсім не було. І у разі незаконного викиду побутових відходів, повідомляють до адміністрації району. У нашому районі ми регулярно проводимо рейди, підключаємо вуличні комітети. З початку року ми виявили 6 таких звалищ, – повідомив заступник голови адміністрації Індустріального району Дмитро Жуков.

 

За словами Д. Жукова, між адміністрацією району та комунальними підприємствами існує високий рівень взаємодії, в тому числі з таких проблемних питань. І незаконні звалища ліквідовуються дуже швидко. Але потрібна допомога і самих мешканців, зокрема, для виявлення порушників.

 

Як повідомили комунальники, свої скарги на недобросовісних підприємців та мешканців, які викидають побутові відходи в непризначених місцях,  харків’яни можуть направляти адміністрації району, правоохоронним органам, у службу “1562”, через  офіційні сайти та групи у соціальних мережах КП “Комплекс з вивозу побутових відходів” https://musor.kharkov.ua та КП “Муніципальна компанія поводження з відходами” http://www.mkpv.com.ua , де вказані всі необхідні телефони – тобто будь-яким зручним для них способом. Якщо є така можливість, то до скарги можна додати не лише фото самого звалища, а й  будь-яку інформацію про порушників.

 

24 травня стихійне звалище по вулиці Михайла Водяного було прибрано, але такі звалища періодично виникають у різних районах Харкова.

 

– Будь ласка, поважайте наше місто, намагайтеся тримати наше місто у чистоті. Наші комунальні підприємства з початку війни не зупиняли свою роботу, прибирали місто, незважаючи на обстріл. Ми допомагаємо нашим Збройним Силам. Але зараз з’являються такі несвідомі люди, які погіршують нам усім життя, – зазначив директор КП “КВПВ” Олексій Артикуленко.

 

Комунальники вірять, що разом із харків’янами можуть вирішити цю проблему та зберегти за Харковом заслужене звання найчистішого міста України.

 

КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» спеціалізоване підприємство критичної інфраструктури Харкова зі збирання, перевезення (вивезення) побутових відходів. Директор підприємства – Артикуленко Олексій Вікторович.

 

Контакти для ЗМІ:

Клочко Світлана Олексіївна, головний юрисконсульт, тел. 725-21-55, 725-21-51

Мірошниченко Сергій Дмитрович, прес-секретар директора КП, тел. 067-317-06-37

 

Сайт https://musor.kharkov.ua/news/

 

facebook – “KVВO Kharkiv Комплекс з вивозу побутових відходів”

https://www.facebook.com/musor.kharkov

 

YouTube – “KVВО Kharkiv”

https://www.youtube.com/channel/UCl7QojsuaE5DI_pKwsnvs-g/featured