Опис суттєвих передбачуваних факторів ризику, які можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального підприємства, та міри з керування такими ризиками

Основними факторами ризику, які впливають на показники економічної ефективності підприємства є:

– суттєва зміна цін на паливно-мастильні матеріали;

– зміна прожиткового мінімуму;

– зростання цін на запчастини і комплектації для поточного ремонту та обслуговування транспортних засобів;

– зниження рівня мобілізації зі сплати послуг з вивозу побутових відходів.

Тарифи на послуги з вивозу побутових відходів формувались за основними статтями витрат в 2011 р., де ціна на паливно-мастильні матеріали складала 12,20 грн. за літр, а мінімальна заробітна платня – 981,00 грн. В 2014 р. за статтею паливно-мастильні матеріали було проведено коректування.

Враховуючи той факт, що ціна паливно-мастильних матеріалів постійно та динамічно зростає, зберегти рівень рентабельності в межах, встановлених в тарифі, неможливо.

Наступним суттєвим фактором, який впливає на діяльність підприємства, є збільшення мінімальної заробітної платні. За 4 роки цей показник змінився 5 разів і з 01.12.2017 року склав 1672,00 грн.

У зв’язку з умовами роботи підприємства та графіком обслуговування населення у форматі 24 години на добу та щоденно 365 днів на рік, у відповідності з вимогами трудового законодавства України, адміністрацією підприємства, починаючи з березня 2016 року, впроваджена нова система нарахування заробітної плати та стимулювання робітників за забезпечення чистоти в місті та суворе дотримання графіків вивозу побутових та великогабаритних відходів.

З метою забезпечення надійної роботи підприємства та збереження чистоти м. Харкова всі фактори ризику, які можуть негативно вплинути на роботу підприємства, знаходяться під чітким контролем адміністрації підприємства.